Novinky Akce

23. 04. 2015 - Zakoupili jsme areál a plánujeme inovační centrum

Léta "měkkých" zkušeností z provozu podnikatelského inkubátoru nyní hodláme zhodnocovat při provozu komerčního areálu na adrese Svatopetrská 7, Brno-Komárov, který jsme zakoupili smlouvou z konce března 2015. Jedenáct různě velkých objektů bývalého Státního výzkumného ústavu materiálů na ploše více než 13.000 metrů čtverečních, ležících na hranici katastru Komárova a Trnité čeká v příštích letech reorganizace, na které se začíná pracovat v těchto dnech studií energetické bilance a zjišťováním možných úspor a zisků. 
Naší vizí je přebudovat v unikátní blízkosti centra položený areál na kvalitní městotvorný multifunkční komplex, kde budou plně uplatněny ekologicky šetrné přístupy a technologie v hospodaření s energiemi, vodou, materiály, odpady, apod. Významnou součástí našeho záměru budoucího otevření areálu je integrace řeky Ponávky a využití zázemí revitalizovaného toku k ekologické dopravě. Důraz bude kladen na komplexnost zázemí pro nájemce, ale i na tvorbu efektivního, podnětného prostředí pro zaměstnance, malé podnikatele i střední firmy.
Garantem odborné realizace projektu přestavby je Nadace Veronica, která se zároveň stala společným investorem areálu Svatopetrská 7. Veronica se společně s Nadací Partnerství dlouhodobě angažuje v řešeních veřejného prostoru (viz. http://nap.cz/Verejny-prostor-a-doprava) a obě nadace disponují týmem odborníků a mají vlastní zkušenost s rozsáhlou revitalizací areálu Údolní 33, Brno, který již 2 roky podává unikátní výsledky při měření pasivního standardu kancelářského areálu.
V areálu bychom rádi budovali infrastrukturu pro živé Top-inovační centrum, synergicky sdružující ve svých prostorách progresivní společnosti působící zejména v oblasti IT, geoinformatiky a energetického hospodaření. 
Dlouhodobým nájemcem areálu je například firma TENZA, a.s. Po rekonstrukci části areálu, která je limitována počátkem roku 2018 se významnými nájemníky areálu stane několik inovačních společností, pro které dlouhodobě poskytujeme služby. Areál, který dnes pojme 250 pracovníků, by měl svou kapacitu více než zdvojnásobit.
Areál Svatopetrská 7 je dobře dostupný městskou hromadnou dopravou, je situován v blízkosti brněnských cyklostezek a příjezd z dálnice D1 je v dosahu necelých dvou kilometrů.
Máte-li zájem o služby našeho areálu, kontaktujte nás na areal@topbio.cz7 Z L

Na výpis novinek

 

top-in.cz top-in svatopetrska

czen