Novinky Akce

28. 02. 2019 - Napsali o nás: V Komárově vyrůstá jedinečný areál

Rekonstruovaný objekt Inovačního centra již získal kolaudační rozhodnutí a Průkaz energetické náročnosti budovy dle skutečně realizovaného provedení. 
Podařilo se, navzdory výchozímu stavu "F" (mimořádně neúsporná) se kategorie budovy vyšvihla do hodnocení "A-B" (mimořádně úsporná). Budova získává 53% energie z okolí a 10% spotřeby zajišťuje z fotovoltaické elektrárny na střeše a fasádě objektu.
Rekonstrukce se díky unikátním parametrům stala předmětem zájmu médií. Hlavní parametry rekonstruovaného objektu vyjmenovává článek na www.iBrno.cz , ale zajímala se o nás i celostátní média, jako např. deník Právo.

Zchátralý objekt v Brně Komárově se mění v unikátní zelenou budovu

Otevření chytré a úsporné budovy není jedinou ekologickou novinkou, která lidi v Komárově čeká. Areál Svatopetrská leží u toku staré Ponávky, jejíž část se tento rok bude revitalizovat. Lidem ze sídliště i nového areálu se tak otevře přístup k vodě. Obě území se propojí lávkami a i obyvatelé sídliště tak budou moci využívat služeb poskytovaných v dříve neprostupně uzavřeném areálu SVUM.

8 N

Na výpis novinek

 

top-in.cz top-in svatopetrska

czen